Wirtualny spacer po Chacie

Zapraszamy!

Narciarstwo

 Chata w Soblówce to doskonałe miejsce wypadowe na narty. Zarówno Soblówka jak i cała gmina Ujsoły stwarzają doskonałe miejsca to uprawiania narciarstwa skiturowego.

W Soblówce nie ma wyciągu narciarskiego lecz w bliskiej odległości znajdują się liczne ośrodki.

Najbliższe ośrodki narciarstwa zjazdowego:

Rajcza – odległość 10km. Wyciąg i trasa dla początkujących „Na Complu”.

Zwardoń – odległość 25km. Bardzo ciekawe trasy narciarskie na stopach Małego i Dużego Rachowca oraz Skalanki a dla początkujących liczne wyciągi orczykowe i trasy blisko przejścia granicznego  Zwardoń-Myto

Koniaków – odległość 30km Ochodzita Ski. Jeden wyciąg i 6 tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Ze względu na specyficzny mikroklimat warunki narciarskie utrzymują się tu bardzo długo.

Istebna – odległość 35km Złoty Groń. i Zagroń

Wisła – odległość 45km. Najciekawsze wyciągi to Wisła Stożek, Soszów, Nowa Osada, Cieńków ale do dyspozycji mamy znacznie więcej wyciągów i tras narciarskich.

Korbielów – odległość 50km. Oprócz kompleksu wyciągów prowadzącego na górę Pilsko do dyspozycji mamy wyciągi w centrum wsi oraz „Ski Gruniki” za przejściem granicznym na Słowacji

Ustroń – odległość 55km. Czantoria. Najciekawszy wyciąg w Ustroniu.

Szczyrk - odległość 50km. Znany krajowy ośrodek narciarski. Niestety króluje infrastruktura z lat 70-tych. Potencjalnie najlepszy ośrodek narciarski w kraju ze względu na doskonałą lokalizację. Obecnie najlepsze kompleksy to Czyrna-Solisko i Skrzyczne. W sumie w Szczyrku jest 26 wyciągów i 47km tras zjazdowych o bardzo zróżnicowanym stopniu trudności.

 

Słowacja:

Snowparadise Wielka Racza – Oszczadnica (odległość 38km). Kompleks 13 tras zjazdowych  o długości 14,5km i zróżnicowanym stopniu trudności. Zawiera 7 wyciągów

Choopk  - odległość 111km. To coś dla najbardziej wymagających. Niespełna 2 godziny jazdy od Soblówki znajduje się jeden z najlepszych ośrodków narciarskich na Słowacji. Doskonałe widoki i bardzo dobra organizacja sprawiają, że zjeżdżając ze stoków poczujesz prawdziwie alpejski charakter Chopoka. Kompleks zawiera 26 wyciągów narciarskich. Do dyspozycji jest 29 tras zjazdowych (w tym trasy freeridowe) o długości ponad 36km.

Orawska Leśna – odległość 32km. Kompleks 5 wyciągów. Do dyspozycji 7 tras „niebieskich” i „czerwonych” o długości ponad 8km.

Copyright © 2016 | Designed by: Bielska Fabryka Stron www.efabryka.net | Polityka cookies | Logowanie

dom do wynajęcia Chata W SoblówceNoclegi w Soblówce